Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do BWA

       W dniu 9 kwietnia klasy I TM i ITTI uczestniczyły w wycieczce do Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Podczas zajęć zwiedzono „V salon wiosenny 2018”, gdzie można było zobaczyć prace tarnowskiego środowiska plastycznego między innymi ceramikę, szkło, instalacje, haft, fotografię, grafikę komputerową oraz malarstwo. Uczniowie mieli możliwość zagłosowania na ich zdaniem najlepsza pracę – Nagrodę Publiczności – wyniki będą 15 kwietnia.

   Później wzięli udział w warsztatach poświęconych sztuce awangardy. W grupach wykonywali prace plastyczne a następnie prezentowali i omawiali kierunki sztuki między innymi dadaizm czy kubizm. Podczas zajęć prezentowana była również książka Agaty Szydłowskiej i Mariana Misiaka       „ Paneuropa, Kometa , Hel„ szkice z historii projektowania liter w Polsce.

     Odbyli też wirtualny spacer po historycznych miejscach Tanowa a następnie przeszli poznaną wcześniej trasą.

Dziękujemy pani dyrektor BWA Ewie Łączyńskiej – Widz i pani Aleksandrze Kubisztal za ciepłe przyjęcie i kolejną lekcję w ramach „Spotkań z kultura”.

  

Opiekunami i organizatorami wyjazdu byli: Stella Dąbroś, Marta Sieroń i Mariusz Najduch

© Copyright by PCEiKZ Szczucin ©