Spotkanie z Joanną Mazur mistrzynią Europy w PCEiKZ

      14 września 2018 roku w sali konferencyjnej naszej szkoły zgromadzili się: wicestarosta Powiatu Marek Kopia, naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Zdrowia powiatu dąbrowskiego Mariola Smolorz, dyrekcja i społeczność szkoły, lokalny przedsiębiorca Waldemar Gwoździowski, aby powitać i pogratulować naszej krajance, Pani Joannie Mazur tytułu Mistrza Europy (zdobyła 2 złote medale , 1 srebrny , 1 brązowy na dystansach 100m 200m,400m,1500m) w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych, na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Niewidoma mieszkanka powiatu dąbrowskiego wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim, po raz kolejny udowodniła znakomitą formę oraz świetne przygotowanie odnosząc wspaniały sukces.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor Magdalena Mach ? Surowiec, która powitała wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkich bohaterkę spotkania Joannę Mazur, pogratulowała zdobycia mistrzowskiego tytułu i życzyła dalszych sukcesów.

Wiele ciepłych słów do mieszkanki powiatu dąbrowskiego, skierował wicestarosta dąbrowski Marek Kopia który w imieniu samorządu powiatowego oraz własnym złożył serdeczne gratulacje i wyrazy uznania z okazji osiągnięcia tak wspaniałego sukcesu. Jak podkreślił wicestarosta  sukces Joanny Mazur to zasługa niezwykle ciężkiej pracy i intensywnych treningów, wiary we własne możliwości niezwykłego uporu w dążeniu do celu.

W imieniu społeczności szkolnej PCEiKZ podziękowania i kwiaty złożyła : Anna Cieciura uczennica kl. II LO/A, dyrektor Magdalena Mach -Surowiec , nauczyciel S.Dąbroś.

Wzruszona mistrzyni ze Szczucina podziękowała za spotkanie i za obecność. Wyraziła wdzięczność za tyle ciepłych słów, nagrody i wsparcie, a także za serdeczność. Opowiedziała również o treningach i przygotowaniach do zawodów. Jak podkreśliła bieganie jest jej ogromną pasją i mimo niepełnosprawności nie poddaje się. Odnosi sukcesy w sporcie, ale kosztuje ją to bardzo dużo pracy oraz ogromnego wysiłku fizycznego.

   Warto wspomnieć, że w PCEiKZ w Szczucinie sportowa bohaterka gościła już kilka razy. W ramach szkolnych ?Spotkań z ciekawymi ludźmi"  -mogła podzielić się z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami swoją historią i osiągniętymi sukcesami.

Organizatorami spotkania byli nauczyciele bibliotekarze oraz nauczyciele wf.