Spotkanie ? ?Trekking Górski?

 Dnia 25.10.2018 odbyło się spotkanie młodzieży klasy II LOA oraz I LOA z absolwentką naszej szkoły Panią Edytą Mikoś zajmującą się od kilku lat trekkinkiem górkim .

Pani Edyta w sposób bardzo ciekawy przedstawiła uczniom najważniejsze zagadnienia dotyczące wspinaczki wysokogórskiej, było to między innymi umiejetność posługiwania się mapami o dużych skalach, przygotowanie ubioru, obuwia , całego ekwipunku turysty oraz zasady bezpiecznego zachowania się na szlaku.

W tym roku kalendarzowym wraz z mężem realizuje bardzo ambitny projekt ?100 szczytów na stu-lecie niepodległej ? zdobytych już zostało 92 szczytów górskich.

Młodzież została zapoznana z podziałem łańcuchów górskich w Polsce.Uczniowie oglądnęli bardzo interesującą prezentację, film , przeglądali mapy turystyczne , panoramy górskie oraz elementy sprzętu trekkingowego.

Dla najbardziej zainteresowanych uczniów Pani Edyta przygotowała turystyczne gadżety. Mamy nadzieję że dzisiejsze spotkanie zachęci to młodych ludzi do samodzielnego zdobywania szczytów i rozbudzi w nich zamiłowania do takiego sposobu spędzania wolnego czasu .

Spotkanie zorganizowała Marta Szwajkosz