Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • szkoła
    Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
    w Szczucinie
  • warsztaty

Kurs udzielania pierwszej pomocy

 

18 marca dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem ? Otwarte Serce? w naszej szkole odbył się profesjonalny kurs udzielania pierwszej pomocy dla 20 wolontariuszy naszej szkoły, utrzymujących bliski kontakt ze Stowarzyszeniem.

Ratownicy Medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Dąbrowie Tarnowskiej na prośbę Pana Bogdana Sosina Prezesa Stowarzyszenia ?Otwarte Serce? Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie?, przeprowadzili kurs pierwszej pomocy BLS +AED (Basic Life Suppor + Automated External Defibrillation ).

Był to świetny pomysł, gdyż w swojej pracy młodzież może zetknąć się z sytuacjami , w których potrzebne będą umiejętności udzielania pierwszej pomocy, dlatego też Ratownicy Medyczni z Dąbrowy Tarnowskiej przez ponad 4 godziny przekazywali wiedzę teoretyczną i praktyczną z zasad udzielania pierwszej pomocy, a wolontariusze z zapałem słuchali i praktycznie trenowali czynności mogące uratować komuś życie.

Szkolenie oparte zostało o najnowsze wytyczne Polskiej Rady Resuscytacji, wsparte dodatkowo wiedzą i doświadczeniem zawodowym Ratowników Medycznych.

Z pewnością umiejętności zdobyte przez młodzież będą pomocne gdy tylko zajdzie potrzeba udzielenia pierwszej pomocy nie tylko podopiecznym, z którymi mają kontakt jako wolontariusze, ale również w innych życiowych sytuacjach.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu G. Andrzejewicz