WITAMY NA STRONIE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

..............................................................

SZLACHETNA PACZKA

                       Razem zmieniamy świat na lepsze!

Nasza Szkoła jak co roku przyłącza się do przedświątecznej akcji pomagania potrzebującym. Poniżej podany jest opis rodziny, który przyszedł do nas z biura koordynującego akcją. Tej rodzinie zdecydowaliśmy się pomóc. Proszę przeczytajcie i zastanówcie się, co możecie im zaoferować.

Rodzina posiada kod MLP II-2545-536674

Dlaczego to takie ważne? To niepowtarzalny identyfikator rodziny, który wykorzystasz m.in. do oznaczenia przygotowanych prezentów.

Dane magazynu, do którego dostarczysz paczkę:

Adres: Rynek 19, 33-230 Szczucin

Daty i godziny otwarcia: 9.12.2016 Piątek 15:00 - 22:00, 10.12.2016 Sobota 7:00-18:00, 11.12.2016 Niedziela 9:00-13:00

Kontakt: Lider Rejonu - Piotr Ryński, nr tel. 602 724 284

W szkole: wolontariusz: Natalia kl IIILOA e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,

            Grażyna Andrzejewicz, ks. Tomasz

  1. Opis rodziny:

Pani Małgorzata ( 43 l. ) wraz z mężem Marianem ( 51 l. ) wychowują bliźniaki: Marię i Dawida ( 10 l. ). Pan Marian w wyniku niepełnosprawności (staw biodrowy) stracił pracę. Był on jedynym żywicielem rodziny. W wyniku trudnej sytuacji pani Małgorzata podjęła prace jako ekspedientka, natomiast po wygaśnięciu umowy została bez pracy. Obecnie ma trudności ze znalezieniem pracy, wiąże się to z problemem dojazdowym. Po odjęciu kosztów utrzymania, na życie pozostaje ok. 500 złotych na osobę. Jednak domowy budżet obciążają koszty leczenia pana Mariana. W domu panuje miła rodzinna atmosfera. Pani Małgorzata należycie zajmuje się domem i członkami rodziny. W tym domu dobro dzieci jest najważniejsze dla rodziców. Mimo trudności finansowych rodzice starają się zapewnić dzieciom jak najlepszy byt. Dzieci są zdolne i dobrze się uczą. Pani Małgorzata ze wszystkich sił stara się podjąć pracę aby poprawić sytuację rodzinną. Rodzina najbardziej potrzebuje drewna na opał, które jest niezbędne do ogrzania całego domu. Potrzebuje również środków czystości, które są dosyć drogie oraz nowych ubrań dla dzieci.

  1. Potrzeby rodziny:

- odzież dla dzieci -potrzebują nowych ubrań,

- środki czystości- są kosztowne,

- drewno na opał niezbędne w okresie zimowym

- Żywność trwała: Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina: Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Mąka, Warzywa w puszkach

- Środki czystości Jakich środków czystości potrzebuje rodzina: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Szampon

- Odzież:

Karol -Rodzaj odzieży: zimowe Kategoria: kurtka, bluzka Rozmiar: Uwagi: ciemne kolory Maria Rodzaj odzieży: zimowe Kategoria: kurtka, bluza Rozmiar: 130 Uwagi: różowe kolory ? Obuwie

Karol Rodzaj obuwia: zimowe Kategoria: trapery Rozmiar: 34-35 Uwagi: ciemne kolory

Maria Rodzaj obuwia: zimowe Kategoria: kozaki Rozmiar: 34-35

Małgorzata Rodzaj obuwia: zimowe Kategoria: botki Rozmiar: 37 Uwagi: nie na obcasie Marian Rodzaj obuwia: zimowe Kategoria: trzewiki Rozmiar: 38 Uwagi: grube podeszwy - Pomoce szkolne Jakich pomocy szkolnych potrzebuje rodzina? Zeszyty, Farbki, Bloki, Przybory do pisania, Kredki

- Wyposażenie mieszkania Jakiego wyposażenia mieszkania potrzebuje rodzina: Koc, Ręczniki Brakujące sprzęty: mikser, patelnie, ponieważ pani Małgorzata bardzo lubi spędzać czas w kuchni i piec ciasta ale potrzebuje do tego nowego sprzętu, którego nie jest w stanie sama kupić.

- Inne potrzeby Drewno na opał.

- Specjalne upominki Małgorzata-czapka (jasne kolory), Marian-czapka (ciemne kolory), Maria - książka

3. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, ważnych w przygotowaniu Paczki.

* Paczki możesz dostarczyć wyłącznie do tego magazynu, z którego wybrana została rodzina. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy wybierzesz rodzinę z innego województwa, wtedy możesz dostarczyć paczkę do Magazynu Zastępczego znajdującego się w Twoim województwie (dane adresowe zamieszczone są na stronie wyboru rodziny).

* Pamiętaj, że po wybraniu przez Ciebie rodziny nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał paczki. * Nie musisz zakupić wszystkich rzeczy z listy. Pamiętaj jednak, że wybierając rodzinę decydujesz się w pierwszej kolejności zaspokoić 3 najważniejsze potrzeby, które rodzina wymieniła w opisie. Zwróć jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy są dla rodziny bardzo ważne.

* Rzeczy, które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, a jeśli są używane ? niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku ? jest jak prezent. Przygotuj paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób.

* Paczki powinny być podzielone na kilka, poręcznych, niezbyt ciężkich pudeł, prosimy nie dostarczać do magazynu produktów zapakowanych w reklamówki czy worki foliowe.

* Każde pudło powinno być opisane kodem rodziny oraz opatrzone numerem, pudła należy numerować według klucza: np. 1 z 5, 2 z 5 itd.

* W Paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły spożywcze. Prosimy, aby nie pakować do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu.

* Aby prezent nabrał świątecznego charakteru można owinąć pudła świątecznym papierem! Warto też dodać kilka słów od siebie dla rodziny ? chociażby na świątecznej kartce, czy w liście.

Aby cała Polska mogła na żywo śledzić wyniki SZLACHETNEJ PACZKI? ? w trakcie finału w magazynach będziemy wybierali informacje o wartości Paczki i liczbie osób zaangażowanych w jej przygotowanie. Jednak nie uda nam się to bez Twojego wsparcia. Możesz sprawić, że przekazywane w świat wyniki będą prawdziwe i ucieszą całą Polskę. Prosimy ? w czasie wizyty w magazynie wypełnij kartę i wrzuć do pudełka. Badanie jest anonimowe, a jego wynik analizowany będzie jedynie w zbiorczym zestawieniu.

 Grażyna Andzrejewicz

TERAPIA MUZYKĄ-WIZYTA W DĄBROWICY

?Muzyka dobra na wszystko?, niejeden z nas zgodziłby się z tym powiedzeniem.

Tak też i Dyrekcja Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy wyszła z takiego założenia, organizując dla swoich podopiecznych warsztaty ?Terapia muzyką-elementem troski o zdrowie psychiczne?, zadanie realizowane przy współpracy Powiatu Dąbrowskiego.

Na zakończenie projektu, które miało miejsce w dniu wczorajszym, tzn. 13 czerwca, zaproszono naszych wolontariuszy, zaprzyjaźnionych z Domem od początku jego istnienia i wolontariuszy z gimnazjum wraz z ich opiekunami. Na spotkanie przybyli również goście: Prezes Stowarzyszenia ?Otwarte Serce? pan Bogdan Sosin, Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin pan Andrzej Gorzkowicz oraz Proboszcz Parafii Szczucin ks. Zygmunt Warzecha.

Po części warsztatowej, w której wszyscy uczestnicy spotkania poddawali się terapii muzyką, co z pewnością przydało się szczególnie wszystkim zaproszonym uczniom, zestresowanym końcówką roku szkolnego, zaśpiewaliśmy hymn Domu, który powstał podczas wcześniejszych zajęć.

Zdjęcia z Jasełek w Domu Dziecka w Pacanowie

Na zaproszenie Grupy Inicjatyw Młodzieżowych wystąpił zespół ludowy z Mogilan/k Krakowa.

                     Opiekun SKW Grażyna Andrzejewicz

MIKOŁAJKI W SZCZUCIŃSKIEJ KANIE

IMG 1267 

IMG 1245 IMG 1249

Święty Mikołaj nie zapomniał oczywiście wczoraj o podopiecznych Stowarzyszenia ?Otwarte Serce?, do czego przyczynił się Pan Bogdan, Prezes Stowarzyszenia i jego współpracownicy, Burmistrz Gminy Pan Gorzkowicz oraz ludzie dobrej woli.

Nasi wolontariusze jak zwykle chętnie pomagali w przebiegu tej uroczystości, przy przygotowaniu poczęstunku dla uczestników zabawy oraz wcielając się w sprawnych pomocników Świętego Mikołaja.

Wszyscy z zadowoleniem i uśmiechem odprowadzili Świętego Mikołaja udającego się w dalszą podróż?

Zapraszamy do galerii zdjęć z Mikołajek wykonanych przez Bartka.

                                                                                                 Opiekun SKW Grażyna Andrzejewicz

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka

 

Dlaczego warto zostać wolontariuszem?

W miniony poniedziałek tj.19 października w naszej Szkole zostały zorganizowane warsztaty dla wolontariuszy, które poprowadziła Pani Anna Rodacka z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie.

Zaprosiliśmy na nie również koordynatora Lokalnego Centrum Wolontariatu w Szczucinie przy Stowarzyszeniu ?Nadzieja?, Pana Mariana Stochlińskiego.

W warsztatach brali udział zarówno aktywni, doświadczeni już wolontariusze, jak też uczniowie klas pierwszych, którzy pragną brać udział w działaniach prowadzonych przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Z pewnością warsztaty przybliżyły im zasady wolontariatu i mogą odpowiedzieć sobie na pytanie: ?Dlaczego warto zostać wolontariuszem??.

Wszystkich chętnych do pracy w wolontariacie zapraszamy!

Opiekun SKW Grażyna Andrzejewicz

  w Szczucinie