Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
w Szczucinie

Dojeżdżamy rowerami!

 Trzeci piątek maja na całym świecie kojarzony jest z akcją „Dojazdu Rowerem”. W tym dniu wszyscy wybierają rower aby udać się do pracy, szkoły, a nawet na zakupy. Ma to na celu promocję działań proekologicznych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Z powodu niekorzystnej pogody w dn. 19 maja PCEiKZ w Szczucinie zrealizowało to przedsięwzięcie tydzień później. W szkolnej akcji wzięło udział wielu uczniów oraz nauczyciele wraz z Paniami Magdaleną Mach -Surowiec i Beatą Smaś.

Każdy, kto w tym dniu przyjechał rowerem do szkoły mógł wziąć udział w licznych konkursach, wykazać się super sprawnością w jeździe rowerem, poczuciem dobrego humoru i chęcią zabawy na świeżym powietrzu w gronie znajomych. Były też nagrody za umiejętności w jeździe rowerem, najciekawszy rower i najlepszy strój rowerowy.

Konkurs slalom rowerem wygrał Dawid Sieroń, slalom z jajkiem – Kamil Grędys, slalom tyłem – Kamil Grędys, konkurencję wielozadaniową z balonem - Patryk Woliński, a najwolniej rowerem potrafił jeździć Kamil Grędys.

Nagrodę za najlepsze umiejętności w jeździe na rowerze otrzymał Kamil Grędys, najciekawszym rowerem przyjechał Karol Bielat, a najlepszy strój rowerowy miała... Pani Dyrektor Magdalena Mach-Surowiec.

Wszyscy uczestnicy wyśmienicie się bawili przy koleżeńskim dopingu pozostałych uczniów szkoły. Cała impreza przebiegła sympatycznie i wesoło, w atmosferze przyjaznej rywalizacji i wzajemnej pomocy w trudniejszych konkurencjach.

Nad przebiegiem akcji czuwali nauczyciele: p. Andrzej Radłowski, p. Ewa Szuścik-Radłowska, A. Gumułka, a całość imprezy obserwował i upamiętniał z drona ksiądz Piotr Fryzowicz.

 

Zapraszamy na fotorelację na szkolnym fanpage

  w Szczucinie