Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
w Szczucinie

Moc atrakcji czeka

na uczestników IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa 16.06.2024 r.

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa ph. „Bezpieczna rodzina”, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2024 r. na terenie zespołu dworsko - parkowego w Brniu. Tematem przewodnim wydarzenia jest szeroko pojęte bezpieczeństwo (m.in. w ruchu drogowym, przeciwpożarowe, zdrowotne), a jego głównymi organizatorami są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Partnerami przedsięwzięcia są: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu i Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Od godziny 15:00 na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in.:

• program animacyjny w postaci warsztatów i pokazów cyrkowych Grupy Locomotora (szczudlarze, żonglerka wieloma rekwizytami, jazda na monocyklu, akrobatyka, pokazy ogromnych baniek mydlanych, zabawy dla dzieci),

• dmuchańce, malowanie twarzy, przejażdżki kucykami,

• konkursy z tematyki bezpieczeństwa dla dzieci i dorosłych z nagrodami,

• prezentacja sprzętu i wyposażenia służb mundurowych i ratowniczych,

• stoiska wystawowe m.in. kół gospodyń wiejskich i służb, inspekcji i straży,

• występ tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego LATINO Żabno,

• pokaz sztuk walki MUAY THAI (boks tajski),

• symulator dachowania, symulator jazdy oraz auto-gogle,

• strefa gastronomiczna,

• strzelnica wirtualna (od ok. godziny 17:00),

• losowanie nagrody głównej Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka (ok. godz. 19:30),

• zabawa taneczna z zespołem Jupiter (ok. godz. 20:00).

PLAKAT POWIATOWY DZIEN BEZPIECZENSTWA

W ramach Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa odbędzie się również wyjątkowy Pokaz Zabytkowych i Unikatowych Samochodów oraz Motocykli. Jego organizatorami wzorem roku ubiegłego są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej na czele ze Starostą Dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentowany przez Mirosława Panka Przewodniczącego Związku. W tym roku do grona organizatorów dołączyła Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego reprezentowana przez Prezesa Norberta Kopcia. Patronat nad tegoroczną edycją wydarzenia objęła Fundacja Ewy i Sobiesława Zasady „Szerokiej Drogi”, której celem jest promowanie kultury motoryzacyjnej oraz wspieranie inicjatyw związanych z historią motoryzacji.

Na pokazie zobaczymy około 100 „perełek samochodowych i motocyklowych” nie tylko z Powiśla Dąbrowskiego, ale również z innych regionów Polski. Wśród nich niewątpliwą

atrakcją będzie samochód Opel Admirał z 1972 r., którym jeździł kardynał Karol Wojtyła – późniejszy papież i święty Jan Paweł II.

PLAKAT POKAZ ZABYTKOWYCH I UNIKATOWYCH

Uczestników IV Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa zapraszamy też na niezapomnianą podróż po regionalnych tradycjach kulinarnych Powiatu Dąbrowskiego. W ramach projektu pn. „Spiżarnia Tradycji Powiatu Dąbrowskiego”, realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, zaplanowano promocję dziedzictwa kulinarnego w formie darmowej degustacji. Na wszystkich miłośników dobrego jedzenia czekać będą różnego rodzaju słodkie ciasta, ciasteczka, dania na ciepło i inne regionalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia działające na terenie powiatu dąbrowskiego. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Spiżarnia tradycji Zasmakuj w małopolsce

W breńskim parku odbędzie się również finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Zaczynamy o godzinie 15:00. Nie może Was tam zabraknąć!

Szczegółowe informacje na stronie www. powiatdabrowski.pl oraz fanpage’u Powiatu Dąbrowskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej

10.06.2024 r.

  w Szczucinie